Jak analizować linki i unikać kary Google?

Katalog linki

Jak analizować linki i unikać kary Google?

Istnieje głęboki związek między budową linków a rankingiem wyszukiwarek. To wyjaśnia, dlaczego duże firmy z elastycznymi witrynami implementują i monitorują harmonogram połączeń. Wszystko idzie dobrze, dopóki pewnego dnia ekspert SEO nie otrzyma ręcznej kary z Google. Aby uniknąć tego przerażającego e-maila, który pojawił się w skrzynce odbiorczej, tutaj jest to, czego doświadczona agencja SEO, San Diego, ma do powiedzenia.

Dlaczego stawiane są kary? Kary ręczne od Google są wdrażane tylko w najgorszych przypadkach naruszeń wytycznych dla webmasterów. Większość witryn dotkniętych złym połączeniem & rdquo; W końcu tracą pozycję wyszukiwarki. Przy ostatnim uaktualnieniu Penguin Twoja witryna prawdopodobnie traci całą widoczność wyszukiwania jako ręczną kara.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy witryna została dotknięta złym połączeniem, jest sprawdzanie ruchu internetowego za pośrednictwem Google Analytics (lub innego narzędzia analizy WWW). Jeśli Twoja witryna świadczy znaczne zmniejszenie natężenia ruchu w sieci wyszukiwania organicznego, musisz skierować się na kłopoty.

Jak zidentyfikować złe linki? W witrynie można skonfigurować zwykły harmonogram remediacji lub harmonogram remontów. Jeśli pracujesz dla rozsądnie dużej i znanej marki, warto regularnie sprawdzać profil linku. Poniżej przedstawiono różne złe sposoby łączenia, które powodują sankcje Google.

Kupowanie / sprzedaż linkówAny kupno lub sprzedaż linków tworzonych wyłącznie w celu wpłynięcia na szeregi wyszukiwarek to klasyczny przykład schematu & ldquo; link ldquo ;. Google nie zezwala na to.

Może zawierać linki, które wymagają,

# 1: wymieniaj pieniądze na posty zawierające linki

# 2: Usługi wymiany lub towary fizyczne dla łączy

# 3: Wysyłanie darmowego produktu do kogoś, z prośbą o sprawdzenie, a następnie włączenie go do linka

Duży Skala Artykuł Marketing Te linki są łatwe do zidentyfikowania, ponieważ pochodzą z witryny marketingu treści. Nazwy domen zawierają zazwyczaj słowo „ldquo” artykuł „rdquo”. W przeciwieństwie do tego opinie gości są trudne do zidentyfikowania, chyba że są wyraźnie zgłoszone przez blogera.

Zautomatyzowane usługi tworzenia linkówSzukaj ScrapeBox lub inne podobne narzędzie, które generuje kilka linków spamowych, w krótkim czasie spowoduje naruszenie wytycznych dla webmasterów. Sekcja komentarzy blogu Linki spamu i profilu forum często polegają na zautomatyzowanych produktach (takich jak boty) do tworzenia linków. Prosta analiza linków może pomóc Ci zidentyfikować i oddzielić te typy linków.

Bookmark Site Links dzieje się, gdy link z dowolnego katalogu jest włączony, bez dodawania żadnych wartości SEO do tekstu w witrynie. Jedynymi wyjątkami od tej reguły są lokalne katalogi SEO. Jeśli link do tych katalogów zostanie dodany jako część kampanii SEO, będzie to miało wpływ tylko na lokalny kod algorytmu. Jest mało prawdopodobne, aby miało jakikolwiek wpływ na zwykłą akwizycję połączeń.

Jak się zachować? Eksperci SEO zalecają użycie co najmniej trzech różnych narzędzi do identyfikowania i śledzenia wszystkich linków, które mogą mieć negatywny wpływ na Twój profil. Pamiętaj, że eksportowanie linków z konsol (np. Google Search Console) prawdopodobnie nie wykryje wszystkich możliwych linków wpływających na Twój profil.